Blokáda žeber? Co to znamená?

Blokáda žeber? Co to znamená?zebro

Máte nepříjemné píchání na hrudníku? Pocit jako při infarktu přičemž EKG je v pořádku?

Tyto projevy jsou klinickým příznakem blokády žeber, mezi další obtíže patří „píchání“ pod lopatkou, bolest hlavy, ramenního pletence, bolesti lokte a mnoho dalších. Hrudník tvoří pružnou a zároveň pevnou schránku těla důležitou pro ochranu vnitřních orgánů. Je to opěrný bod pro lopatku a pletenec ramenní. Tudíž je to velmi často přetížená část pohybového aparátu.

Prvních sedm žeber je kloubně spojeno s hrudní kostí a hrudními obratli. V této hrudní oblasti se upíná velmi mnoho svalů a pokud dojde k narušení rovnováhy v jejich aktivitě dochází k blokádě žeber. Dochází k takzvané derotaci žebra, což znamená, že žebro změní svou polohu ve smyslu rotace a svaly ihned zareagují a vytvoří zřetězené spasmy, které se projeví bolestí i ve vzdálenější oblasti pohybového aparátu.

Fyzioterapeut dokáže vyšetřením jednotlivých úseků páteře zjistit, které žebro je zablokované a tuto blokádu účinně odstranit a ulevit od obtíží. Zároveň provede diagnostiku vašeho pohybového systému a společně se zaměříte na zlepšení funkce, aby svaly pracovaly harmonicky, naučí vás správné držení v pracovní pozici a najít cestu k trvalému dobrému zdravotnímu stavu.